Зерна вистачить, та є нюанс — яка проблема вплине на агроринок.


Зернові ресурси в Україні вистачають як для експорту, так і для внутрішнього споживання. Єдинім підозрою виступає можливе зростання ціни на пшеницю.
Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Деталі щодо врожаю пшениці
Денис Марчук відзначив, що в Україні виробляють більше зерна, ніж необхідно для національного споживання.
"За вирощування в межах 20-22 мільйонів тонн щороку ми споживаємо лише 6 мільйонів тонн. Тобто, виробництво практично у 3,5 рази перевищує споживання. Зайве зерно може бути експортоване", — розповів Марчук.
За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради, аграрний сектор наразі є головним джерелом валютної виручки для країни, з якої 65% експорту припадає на сільськогосподарську продукцію.
Проте, зростання ціни на зерно в Україні може виникнути з-за війни, інфляції та нестачі робочої сили в агропромисловості.
"Якщо не вистачає працівників — то це впливає на використану техніку, що знову коштує грошей. Проте не можна стверджувати, що Україні загрожує нестача продукції", — підкреслив Марчук.
Основна проблема в агросекторі — дефіцит робочої сили
Незважаючи на те, що агропідприємства можуть виділяти 50% від загальної кількості військовозобов'язаних на роботу, дефіцит персоналу в агросекторі вже перевищив 30% — утричі більше, ніж до війни. Серед найбільш вимаганих професій є:
- комбайнери;
- трактористи;
- водії техніки великого розміру.
"Ці люди особливо важливі для ЗСУ, адже вони без проблем можуть пристосуватися до роботи з військовою технікою", — зазначив Марчук.
За словами Дениса Марчука, робочої сили гостро не вистачає під час активних фаз збору урожаю.
Раніше було згадано, що збір врожаю впливає на ціни в сільському господарстві. На агроринку став помітний дефіцит продукції, що призводить до зміни цін на зернові. Інше цікаве — вартість транспортування зерна вантажівками в Євросоюз.
Кількість вирощеного зерна в Україні перевищує потреби країни, що відкриває можливості для його експорту, проте відмічається можливе підвищення цін через внутрішні труднощі та дефіцит робочої сили в агропромисловості.Читайте також
- Паркомісця в Києві — як змінилися ціни та чого чекати
- Масове скорочення у Новій пошті 2025 — що ШІ змінює на ринку
- Шансів нуль — які долари та євро конфіскують одразу в обмінниках
- Нова мінімалка в Україні — якою буде сума та що зміниться
- ФОПів чекають підвищені штрафи — за що доведеться відповідати
- Продуктовий "врожай" — Пендзин пояснив, що буде з цінами в липні