Великий відтік: Україна втрачає студентів катастрофічними темпами.


Кількість іноземних абітурієнтів в українських вишах зменшилася з 83 тисяч до 8 тисяч осіб через вторгнення Росії в Україну. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький під час виступу в проєкті громадської ініціативи "Голка - Мости України".
"На жаль, ми втратили іноземців, які вступали в українські виші. До вторгнення їх було 83 тисячі, зараз - 8 тисяч осіб. Це є очевидною фінансовою втратою. Але якщо говорити про місію, а це - освічена нація українців, то і далі українська система вищої освіти залишається привабливою для громадян України", - наголосив Винницький.
Також в Україні спостерігається спад кількості учнів у 10 та 11 класах. Проте багато з цих дітей повертаються до української системи освіти для отримання вищої освіти. Винницький також зазначив, що спостерігається активний демографічний рух з перетином кордону в обох напрямках.
Винницький також висловив розуміння щодо вибору українців, які виїхали за кордон через війну. "За кордоном кожен з нас обирає свій шлях. Нічого поганого немає в тому, що люди намагаються знайти його, порівнявши життя у Німеччині, Польщі, Канаді, США", - пояснив він.
Проте він визнав, що повернення є особливо складним для тих, хто втратив житло в окупованих містах. "Очевидно тим, хто втратив житло в Маріуполі чи Бердянську, чи на окупованих територіях, важче повернутися, ніж тим, хто виїхав з Львівщини. Я жартую, що з Мостиськ дуже багато біженців в Польщі", - додав Винницький.
Також нагадаємо, нові правила мобілізації можуть торкнутися студентів університетів.
Читайте також
- Акції на фондових ринках зростають на тлі ознак послаблення торговельної напруги
- Кубілюс: ЄС готовий збільшити військову допомогу Україні вдвічі за відсутності мирної угоди
- Виплати українським біженцям збільшать у 34 рази: хто зможе отримати гроші у Швеції
- Переселенцям пояснили, чи можна оформити субсидію на дві родини в одній квартирі
- Податкова отримає доступ до адрес та банківських рахунків: що чекає продавців онлайн-платформ
- Українську мову у навчальних закладах можуть обмежити: що пропонують