Українців можуть повернути у 90-ті: кому загрожує подача води щогодини.


Українські водоканали можуть вводити погодинну подачу води у містах через фінансову кризу. Таку інформацію передав експерт у сфері енергетики та комунального господарства Олег Попенко.
Деякі водоканали українських міст натякають на можливість переходу до погодинної подачі води. Наприклад, у Рівному вони знижують тиск у мережі в певні години, що призводить до слабкого напору на нижніх поверхах і відсутності води на верхніх. Рівненський водоканал вже заборгував за електроенергію 70 мільйонів гривень і став об'єктом судових позовів щодо повернення коштів.
"Це фактично крик душі для підприємства, оскільки збитки, які несе підприємство щомісяця, не покриваються жодними надходженнями. Вартість електроенергії, встановлена на ринку, не передбачена чинними тарифами", - пояснив в.о. директора Рівнооблводоканалу Андрій Грухаль.
Водоканали сплачують за електроенергію за ринковою ціною, а тарифи були переглянуті останній раз у 2021 році. Таким чином, планували знижувати тиск та обмежувати подачу води в години з найвищою ціною на електроенергію. Проблема не стосується лише Рівного, інші міста також розглядають можливість переходу на погодинну подачу води через зростання заборгованості мешканців за комунальні послуги.
"Такий крок розглядають і інші водоканали, і ми не виняток. Заборгованість мешканців за рік зросла майже на 8 мільйонів гривень. Люди не оплачують послуги. Тариф для населення залишається незмінним з 2019 року. Ми вже розглядаємо варіанти погодинної подачі води, якщо заборгованість споживачів перед нашим підприємством продовжує зростати", - зазначили в одному з водоканалів.
Згідно з даними профільної асоціації, підприємства галузі заборгували 11 мільярдів гривень за електроенергію, а загальна заборгованість є утричі більшою. Головна причина - збиткові тарифи. Водоканали не отримують достатньо коштів для функціонування, а навіть реагенти для очищення води купують у борг. Експерт з питань ЖКГ Олег Попенко зауважує, що у Полтавському водоканалі виділили кошти з обласного бюджету на 2025 рік, щоб покрити цю різницю.
"У Рівному чомусь вирішили не виділяти кошти в бюджет. Я не знаю, чому вони так зробили, але вони не компенсують цю різницю і почали шантажувати", - підкреслив експерт.
Раніше експерт також розповів, що пункт у комунальних рахунках є аферою.
Читайте також
- Робота для пенсіонерів у 2025 році: який бонус до виплат можуть отримати українці
- Китай та ще 130 країн: у Трампа поділилися "м'яким" оптимізмом
- "Виходять за межі наших припущень": ЦРУ розсекретило нібито вбивство інопланетянами двох десятків солдатів
- Водіям підказали, як швидко відновити втрачений номерний знак авто
- Прості українці до цього не готувалися: тарифи на електроенергію з 1 червня та зростання цін на комунальні послуги
- Заморозки та сніг зміниться теплом до +23: синоптик Діденко розповіла, на яку погоду чекати перед Великоднем