Українці можуть отримувати надбавки до пенсій: кому та скільки доплатять.


Українцям пояснили про можливість отримання додаткових надбавок до пенсій за законом "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Ці надбавки доступні для деяких категорій пенсіонерів під час воєнного конфлікту в Україні. У квітні 2025 року українські пенсіонери матимуть можливість отримувати кілька видів надбавок.
Серед надбавок є "Вікові доплати" для громадян, які досягли 70 років і старше, "Надбавки за догляд" для одиноких літніх людей та доплати для пенсіонерів з дітьми.
Надбавки за вік будуть призначатися автоматично, без необхідності звертатися до Пенсійного фонду України. Сума надбавки залежатиме від віку отримувача: 300 гривень для тих, хто досяг 70 років, 456 гривень - для пенсіонерів від 75 до 80 років, 579 гривень - для осіб віком від 80 років.
Одинокі пенсіонери, які потребують постійної допомоги, можуть отримати щомісячну надбавку розміром 40% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що в 2025 році становить 944 гривні. Для цього необхідно мати вік понад 80 років, проживати самостійно, потребувати регулярної зовнішньої допомоги та отримувати пенсію за віком. Про необхідність постійної допомоги мають бути медичні висновки.
Пенсіонери, які виховують дітей до 18 років, також мають право на додаткові виплати до своєї пенсії. Доплата становить 150 гривень на кожну дитину. Це право доступне пенсіонерам за віком, інвалідам та особам з вислугою років.
В разі працевлаштування пенсіонера право на додаткову доплату за дітей призупиняється. Для оформлення цієї надбавки потрібно подати заяву до місцевого відділення Пенсійного фонду України та надати документи, що підтверджують особу заявника, родинні зв'язки з дитиною і вік дитини.
Українським пенсіонерам надається різний спектр можливостей для отримання надбавок до пенсій, залежно від їх віку та сімейного стану.
Читайте також
- У Мін'юсті пояснили, як повернути доступ до заблокованих рахунків
- Сі Цзіньпін просуває ідею "азійської сім'ї" для протистояння тиску США
- Світове споживання вина впало до найнижчого рівня за 60 років
- Польща збільшить чисельність військового контингенту в Латвії
- Перша країна ЄС готова відновити авіасполучення з Україною
- МВФ дав прогноз щодо глобальної економіки у умовах торговельних воєн