Українцям підвищили податки на квартири: кому і скільки доведеться заплатити.


З 2025 року в Україні будуть збільшені податки на нерухомість, про це повідомляє OBOZ.UA. Згідно з новими правилами, власники нерухомості повинні будуть заплатити 106,5 гривень за кожен квадратний метр площі, який перевищує встановлений ліміт, який раніше становив 100,5 гривень. Власники нерухомості отримають повідомлення про необхідність сплати податку до 1 липня 2025 року і матимуть 60 днів на оплату.
Податок стосується власників нерухомості, яка перевищує встановлені ліміти. Власникам квартир площею від 60 квадратних метрів або будинків площею від 120 квадратних метрів потрібно платити податок. Якщо у людини є як квартира, так і будинок, то ліміти підсумовуються, і податок треба сплачувати, якщо загальна площа перевищує 180 квадратних метрів.
Додатково варто зазначити, що власники особливо великих нерухомостей оподатковуються фіксованим податком у розмірі 25 тисяч гривень на рік. Це стосується осіб, які мають квартири площею понад 200 квадратних метрів або будинки площею понад 600 квадратних метрів.
Отримані податки на нерухомість йдуть до місцевих бюджетів. Наприклад, якщо у вас є квартира в Львові, ваш податок піде до львівського бюджету, а якщо ваша нерухомість знаходиться в Запоріжжі, то податок йтиме до запорізького бюджету.
Варто ураховувати, що місцеві ради мають право змінювати розмір податку і нормативи площі.
У 2025 році українці сплачуватимуть податок на нерухомість за попередній 2024 рік. Оскільки мінімальна зарплата на 1 січня 2024 року становила 7100 гривень, максимальна ставка податку дорівнює 106,5 гривень за кожен квадратний метр понад встановлений ліміт.
Наприклад, якщо ваша квартира має площу 100 квадратних метрів, ви будете платити податок за 40 квадратних метрів. Максимальна сума, яку ви сплатите, становитиме 4260 гривень. Але варто зазначити, що сума податку також залежатиме від рішення місцевої влади щодо розміру податку.
Раніше повідомлялося, що українцям готують податковий закон для онлайн-продавців.
Читайте також
- У Польщі пояснили, чому змінилося ставлення до біженців з України
- Земельна ділянка для українців: деталі процесу оформлення заяви
- Великобританія скасовує імпортне мито майже на 90 товарів
- DOGE перебільшує внесок у скорочення бюджетних видатків США - NYT
- Діаспора в Канаді закликала дати Україні більше зброї
- У Мінагрополітики пояснили, чому затримується посівна