Українцям нагадали про важливість консульського обліку у Польщі: список необхідних документів.


Громадянам України, які перебувають у Польщі, пояснили, на що саме потрібен тимчасовий консульський облік і як його отримати. Після вторгнення Росії, багато українців змушені були залишити свої домівки і шукати притулку в сусідніх країнах, зокрема у Польщі. Щоб ефективно обліковувати та підтримувати українців, які проживають у Польщі, важливо розібратися з процедурою консульського обліку - що це таке, чому воно потрібно і як його пройти.
Тимчасовий консульський облік необхідний для участі в закордонних виборах, тимчасового ввезення автомобіля на територію України зі звільненням від митних платежів, обліку дітей-сиріт і усиновлених дітей, а також постановки на облік осіб з інвалідністю та осіб, які їх супроводжують.
Українці у Польщі
Для того щоб стати на консульський облік, громадянам України потрібно мати документи, такі як чинну карту побиту, візу або електронний сертифікат DIIA.pl.
Громадяни України приймаються на тимчасовий консульський облік на один рік, але з можливістю продовження. Важливо зазначити, що на тимчасовий консульський облік можна стати лише за місцем проживання, при наявності прописки в Польщі.
Документи і процедура постановки на консульський облік доступні на офіційному сайті Посольства України в Польщі.
Також варто знати, що чоловіки віком від 18 до 60 років, для отримання консульських послуг, повинні мати витяг із мобільного застосунку "Резерв+" про оновлення військово-облікових даних у реєстрі "Оберіг".
Раніше українцям розповіли, як безпечно орендувати квартиру в Польщі.
Читайте також
- Бензин А-95 у Київській області трохи подешевшав: АЗС показали оновлені цінники
- Пишний сказав, коли Україна отримає доступ до заморожених активів РФ для відбудови України
- Прифронтові громади отримають підтримку у розмірі 2 мільярди гривень
- Держдеп США відреагував на інформацію про полонених китайських військових в Україні
- Правила спадкування під час війни змінилися: як не втратити майно й уникнути суду
- The Economist: Чому Китай вважає, що може перемогти у торговій війні з Трампом