Україна сьогодні вшановує пам'ять жертв геноциду кримських татар.


Історія геноциду кримськотатарського народу
Сьогодні, 18 травня, в Україні вшановують пам'ять жертв геноциду кримськотатарського народу. Цей день став символом боротьби за права кримських татар та нагадує про депортацію, що сталася у травні 1944 року. Ця подія у минулому Радянському Союзі та пам'ять про неї є важливими для кожного українця.
На світанку 18 травня 1944 року розпочалася депортація кримськотатарського народу з Криму...
Після ретроградського кроку нацистів з Криму радянський режим депортував майже 200 тисяч кримських татар за три дні. Це було злочинне рішення, спрямоване на позбавлення людей їхньої батьківщини та ідентичності. І навіть після розпаду Радянського Союзу утиск і заборони стосовно кримськотатарського народу продовжились.
Діти переселенців могли навчатися російською або узбецькою мовами, але не кримськотатарською.
Заборони на використання кримськотатарської мови та повернення на батьківщину тривали десятиліттями. І навіть після офіційного визнання у 1989 році депортації як незаконної, кримські татари знову стали об'єктом репресій у 2014 році після окупації Криму Росією.
Сучасні реалії
Після анексії Криму в 2014 році, утиск та репресії російського окупаційного режиму стосовно кримськотатарського народу лише загострилися. Журналісти, активісти та представники різних громадських груп опинилися під загрозою затримань та переслідувань. Історія геноциду кримськотатарського народу нагадує про важливість боротьби за права людини та національність у будь-який час.
Читайте також
- Зник безвісти у Попасній на початку війни. Згадаймо Олександра Трифонова
- Ізраїль завдав авіаударів по об'єктах хуситів у Ємені
- Дрони над Росією: обмеження у небі спричинили колапс в аеропортах
- Далай-лама напередодні дня народження зробив нове передбачення
- 102-річна жителька Чернігівщини розповіла про свій побут
- Трамп оголосив надзвичайний стан у Техасі