Україна продовжує посилювати заходи проти поширення COVID-19.


Спад очікувань споживачів у березні
В березні спостерігається продовження спаду довіри споживачів, згідно з новим звітом, який показує, що один індекс очікувань споживачів на короткостроковий період опустився до найнижчого рівня за 12 років.
Індекс очікувань The Conference Board, який вимірює короткостроковий прогноз споживачів щодо особистих доходів, а також умов бізнесу та ринку праці, впав на 9,6 пункту до 65,2 — найнижчого рівня за останні 12 років і далеко нижче порогового значення 80, яке зазвичай сигналізує про наближення рецесії.
Індекс споживчого довіри в березні знизився на 7,2 пункти до 92,9, що менше, ніж 94, прогнозували економісти, опитані LSEG. Це найнижче значення для індексу з січня 2021 року.
"У березні довіра споживачів знизилася протягом четвертого поспіль місяця і вийшла за відносно вузкий діапазон, що переважав з 2022 року", — сказала Стефані Ґішард, старший економіст, глобальні показники від The Conference Board.
"З п'яти компонентів індексу лише оцінка поточних умов ринку праці зросла, хоч і незначно", — зауважила Ґішард. "Оцінки поточних умов бізнесу ослабнули майже до рівня нейтралі. Очікування споживачів були особливо мрачними, зі збільшенням песимізму щодо майбутніх умов бізнесу та зниженням довіри до майбутніх можливостей зайнятості до 12-річного мінімуму".
"Тим часом оптимізм споживачів щодо майбутніх доходів, який досить міцно тримався протягом останніх кількох місяців, переважно зник, що свідчить про те, що стурбованість щодо економіки і ринку праці почала поширюватися на оцінки споживачів їх особистого становища", — додала вона.
Спад довіри серед споживачів поширився по всіх групах доходів
Звіт The Conference Board відзначив, що спад довіри був широко помітний серед споживачів старше 55 років і в меншому ступені серед тих, хто має вік між 35 і 55 роками. Довіра зросла серед споживачів молодше 35 років, оскільки поліпшення оцінок їх поточної ситуації переважило більш песимістичні очікування.
Спад довіри був помітний у всіх групах доходів, за винятком сімей з річним доходом понад 125 000 доларів.
Середні очікування щодо інфляції на період 12 місяців знову зросли — з 5,8% у лютому до 6,2% у березні, причому The Conference Board зауважив, що "споживачі все ще стурбовані високими цінами на основні продукти для господарств, такі як яйця, та впливом митних зборів".
Зниження планів на значні покупки
Плани на значні покупки, такі як будинки і автомобілі, знизилися за останні півроку, хоча плани на покупку інших дороговартісних товарів, таких як побутова техніка та електроніка, зросли — ймовірно, через те, що споживачі хочуть купити перед очікуваним підвищенням цін через митні збори.
The Conference Board зауважив, що респонденти його опиту, які написали свої відповіді, коментували політику адміністрації Трампа та висловлювали стурбованості щодо інфляції та впливу торгової війни на ціни.
"Коментарі щодо поточної адміністрації та її політики, як позитивні, так і негативні, домінували серед відповідей консументів щодо передумов формування їхньої думки про економіку. Відповіді також свідчили про те, що інфляція все ще є серйозною проблемою для споживачів, і що немаєдостатньо говориться про стурбованість відносно впливу торгових політик і митних зборів зокрема. Також було більше посилань, ніж зазвичай, на невизначеність політики та економіки", – йдеться в звіті.
Читайте також
- Україна отримала фінансову допомогу від ЄС для боротьби з пандемією
- Уряд України затвердив нові правила карантину на літній період
- МВФ виділить Україні 5 мільярдів доларів для підтримки економіки
- Заголовок новини:
- В Україні зареєстровано нові випадки COVID-19
- Заголовок новини: