Україна може отримати європейські супутникові системи замість Starlink.


Європейська комісія вивчає можливості забезпечення України супутниковим зв'язком
Європейська комісія активно вивчає можливості забезпечення України супутниковим зв'язком через потенційну загрозу припинення доступу до мережі Starlink Ілона Маска, повідомляє видання Politico.
За даними джерела, супутникові системи зв'язку є надзвичайно важливими для України, оскільки триває війна, але існує невизначеність щодо подальшої підтримки з боку компанії Маска. У 2020 році в Україні працювало близько 42 тисячі терміналів Starlink, при цьому майже половина з них була фінансово підтримана Польщею.
Томас Реньє, речник Єврокомісії, підтвердив інтерес України до використання європейських супутникових систем і наголосив, що Європейська комісія буде продовжувати контакти з Україною у цьому напрямку.
Можливі альтернативи для України
Однією із можливих альтернатив є об'єднана мережа урядових супутникових систем країн ЄС Govsatcom, а також проєкт IRIS², який буде запущений у 2030-х роках.
Заклик євродепутата до виконавчої влади ЄС
Французький євродепутат Крістоф Грудлер закликав виконавчу владу ЄС терміново оцінити всі доступні варіанти супутникового зв'язку для України замість Starlink.
Грудлер запропонував прискорити розгортання Govsatcom шляхом спрощення процедури сертифікації, що може бути тимчасовим рішенням до запуску IRIS². Також розглядаються комерційні супутники Eutelsat, Hispasat, SES, які перебувають на геостаціонарній орбіті, та сузір'я OneWeb.
Вимога перевірити контакти Маска з Путіним
Раніше Сенат США вимагав перевірити контакти Ілона Маска з Путіним.
Читайте також
- Вибіркова мобілізація митців не справедлива, — нардепка Федина
- У Львові боєць після полону судився з ВЧ через відпустку
- Чоловік проігнорував повістку й не прийшов у ТЦК — як покарали
- В РФ скандал із дитячим табором і "героями СВО"
- Неповнорідний брат зник на війні — чи надасть ТЦК відстрочку
- Макрон з візитом у Лондоні — зробив важливу заяву про Україну