У Мін'юсті назвали кількість колишніх засуджених, які поповнили лави ЗСУ.
04.04.2025
2636

Журналіст
Шосталь Олександр
04.04.2025
2636

У Міністерстві юстиції повідомляють, що на початку квітня уже близько 8 тисяч колишніх засуджених чоловіків та жінок стали солдатами Збройних сил України, ще 900 заяв перебувають на розгляді. Про це повідомив начальник Департаменту з виконання покарань Міністерства юстиції Євген Горобець.
Горобець нагадав, що з травня 2024 року, коли був ухвалений закон про умовно-дострокове звільнення засуджених для участі в обороні країни, перші групи добровольців з числа звільнених потрапили до бойових підрозділів у серпні 2024 року. Більшість умовно-достроково звільнених бійців вступили до складу різних штурмових та механізованих бригад Сил безпеки і оборони.
Горобець підкреслив, що програма умовно-дострокового звільнення дає засудженим другий шанс і можливість довести свою відданість Україні на фронті. Заступник командира однієї з штурмових бригад зазначив, що колишні засуджені виявляються героїчними бійцями, а мотивація військових з числа умовно-достроково звільнених є вражаючою.
У Департаменті з виконання покарань акцентують увагу на важливій ролі адміністрацій пенітенціарних закладів у проведенні медичного обстеження, супроводженні добровольців, проведенні комісій та підготовці документів для суду, який має розглянути можливість умовно-дострокового звільнення.
Завдяки програмі умовно-дострокового звільнення колишні засуджені стають умовно-достроково звільненими та військовослужбовцями ЗСУ з такими ж правами і обов'язками, як і інші бійці.
Читайте також
- У МЗС відповіли на вимоги РФ щодо обмежень для ЗСУ
- Україна будує фортифікації по-новому, але є проблеми – Politico
- Британський полковник розповів, яка країна має найкращу в світі систему ППО
- Справа не в заклику: Рютте вказав на слабке місце Європи у протистоянні з Росією
- Вже шістнадцяте: Україна знову продовжить військовий стан та мобілізацію до листопада
- Рютте озвучив сценарій одночасної війни НАТО з Китаєм та Росією