Туреччина бореться з фінансовою кризою після арешту Імамоглу.


Уряд Туреччини намагається зупинити падіння валюти та фондового ринку після політичної кризи, яка виникла в результаті ув'язнення суперника президента Ердогана.
За повідомленнями, ліра впала на 2% від долара, а також спостерігались продажі на ринку державних облігацій.
Національна валюта Туреччини досягла нового історичного мінімуму відносно долара і євро після арешту мера Стамбула за корупційні схеми. Це спричинило масові протести у країні.
За словами стратега Deutsche Bank Джима Ріда, ситуація могла бути ще гірше, але оскільки Імамоглу не звинувачували у терористичній діяльності, протести не стали екстремальними.
Поширене знецінення ліри відбувається через великі витрати Ердогана, надмірне перевищення бюджету та політичний тиск на опозицію. Ці фактори вже раніше призвели до втрат на місцевих ринках та знецінення валюти.
Наразі економічна ситуація в Туреччині стабілізується, зі зниженням інфляції та зростанням довіри до банківської системи. Дефіцит рахунку становить менше 4% ВВП.
Однак економіка може зазнати подальших наслідків, оскільки ситуація продовжує розвиватись. Інвестори попереджають про можливі жорсткі дії Центробанку та подальше зростання цін на імпорт, що призведе до збільшення інфляції.
Читайте також
- Росіяни відмовилися від танків: як змінилася тактика на Торецькому напрямку
- Німецькі крайні праві змінюють тактику для приходу до влади у 2029 році
- Росіяни зосередили літню кампанію на двох ключових напрямках — ОСУВ "Хортиця"
- Предстоятелю УПЦ МП Онуфрію треба готувати до санкцій? Юрист прорахував наступний крок влади
- Окупанти атакували Харків дронами: є влучання
- У МЗС відповіли на вимоги РФ щодо обмежень для ЗСУ