Штрафи для водіїв та конфіскація авто: у Німеччині посилили правила для українців.
30.06.2025
2386

Журналіст
Шосталь Олександр
30.06.2025
2386

Українці, які мають тимчасовий захист в Німеччині, повинні тепер реєструвати свої автомобілі в німецьких органах після 12 місяців користування. Зміни вступили в силу з 1 жовтня 2024 року, коли німецькі власті скасували попередні пільги, що дозволяли українцям використовувати свої авто більше року.
Для проходження реєстрації необхідно мати паспорт або ID-карту з латинськими літерами, український технічний паспорт, діючу страховку (німецьку або "зелену картку"), техогляд HU (TÜV), а також CoC-сертифікат або експертизу в TÜV або DEKRA.
Фінансові витрати
Згідно зі статтею на Relocate, витрати на легалізацію автомобіля в Німеччині для біженців є досить значними. Реєстрація з отриманням номерних знаків обійдеться від 50 до 70 євро. Технічний огляд HU і перевірка викидів AU коштують 150 євро, а отримання CoC-сертифікату може вимагати від 70 до 180 євро. Щорічний автомобільний податок становитиме від 60 до 200 євро за характеристиками авто.
Починаючи з 1 жовтня 2024 року, українці з тимчасовим захистом в Німеччині мають обов'язок реєструвати свої автомобілі після 12 місяців користування, що може призвести до значних фінансових витрат на легалізацію транспортних засобів.Читайте також
- Уникнути боргів — коли треба платити податок на нерухомість
- Ціни злетіли — у скільки обійдеться косметичний ремонт квартири
- Черешня, помідори й кавуни — скільки за них платять одесити
- Культурний код грошей — як минуле впливає на фінанси
- Паркомісця в Києві — як змінилися ціни та чого чекати
- Масове скорочення у Новій пошті 2025 — що ШІ змінює на ринку