США схвалили укол від ВІЛ із майже 100% захистом: лише дві ін'єкції на рік.
21.06.2025
2049

Журналіст
Шосталь Олександр
21.06.2025
2049

У США затвердили новий метод профілактики ВІЛ, який забезпечує майже 100% захист. Американське управління FDA видало дозвіл на використання нового препарату, який потрібно вводити лише двічі на рік, з ефективністю практично на рівні 100%.
Революційний препарат для профілактики ВІЛ
Новий препарат Ленакапавір, розроблений компанією Gilead Sciences та позначений маркою Yeztugo, показав дивовижні результати після двох десятиліть розробки. Проведені дослідження показали, що понад 99,9% людей, які отримували ін'єкції кожні пів року, залишалися незараженими ВІЛ.Доступність та проблеми нового препарату
Фахівці вважають, що легкість використання нового методу - всього дві ін'єкції на рік - може революціонізувати боротьбу з поширенням ВІЛ-інфекції."Ми на порозі отримання найкращої форми профілактики за всю історію ВІЛ", - відзначив виконавчий директор AVAC Мітчелл Уоррен.Не дивлячись на позитивне рішення щодо нового препарату, виникають питання щодо його поширення у країнах з низьким рівнем доходів, оскільки вже спостерігається скорочення фінансування програм по постачанню ліків. Виникає питання щодо організації розповсюдження препарату в таких регіонах. У США схвалили новий препарат для профілактики ВІЛ, який дозволяє знизити ризик інфікування майже до нуля. Новий метод може стати справжньою революцією в профілактиці ВІЛ-інфекції, але питання щодо доступності препарату в країнах з низьким рівнем доходу залишаються відкритими.
Читайте також
- Рішення за ПФУ: для переселенців запровадили новий спосіб розрахунку субсидії на житло
- WSJ: Путін готує літо безперервних атак на Україну
- Коливання гривні та новий тренд: НБУ встановив курс євро та долара на 7 липня
- Пенсійний фонд запровадив нове правило для ветеранів: багато хто залишився без виплат
- Головний біль з податками у минулому: для ФОПів запровадили нову функцію
- Україна відчуває серйозний кадровий голод через мобілізацію та переселення: кого шукають і що пропонують роботодавці