СБУ затримала керівництво оборонного заводу: в чому звинувачують.

Затримання керівництва оборонного заводу СБУ
Затримання керівництва оборонного заводу СБУ

Служба безпеки України разом з Міністерством оборони та Мінстратегпромом розкрила велику схему постачання бракованих мінометних снарядів на фронт. У Дніпропетровщині було затримано чотирьох осіб, серед яких генеральний директор оборонного заводу, його перший заступник, колишній керівник військового представництва Міноборони та начальник групи контролю відповідного підрозділу.

Коли відбувалися поставки непридатних пострілів?

За даними слідства, на початку 2024 року керівництво заводу уклало договір з Агентством оборонних закупівель на виготовлення боєприпасів для Сухопутних військ ЗСУ. Підприємство мало поставити оптові партії 120-мм мінометних пострілів, проте виробництво здійснювалося з використанням неякісних матеріалів та з порушенням технологічних процесів.

Яким чином відбувалося зниження вартості виробництва?

За даними експертизи, виявлені дефекти спричинили нестабільну роботу порохового заряду та проблему зі спрацюванням капсулі основного метального заряду. Крім того, додаткові метальні заряди у складі боєприпасів не задовольняли стандарти бойового застосування.

Ким були залучені до розповсюдження непридатних пострілів?

Організатори схеми знижували вартість виробництва, щоб отримувати більший прибуток від державного замовлення. У реалізації оборудки брали участь посадовці військового представництва, які відповідали за контроль якості продукції. Вони свідомо ігнорували порушення та вносили недостовірну інформацію до звітної документації.

Які наслідки схеми використання непридатних пострілів?

В результаті цих дій на фронт потрапило 120 тисяч непридатних для використання пострілів, що було підтверджено експертизою. Всі чотирьом затриманим оголошено підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 114-1 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб, яке призвело до тяжких наслідків). Зловмисникам загрожує до 15 років позбавлення волі.

Які органи провели заходи з розслідування?

Заходи були проведені за керівництва Офісу Генерального прокурора.


Читайте також

Реклама