Росія спробує втрутитися у парламентські вибори у Молдові у 2025 році - спецслужби.


Росія планує втрутитися у вибори у Молдові у 2025 році - голова СІБ
Олександр Мустяце, голова Служби інформації та безпеки (СІБ) Молдови, заявив, що Росія планує втрутитися у парламентські вибори у Молдові у 2025 році.
У парламенті Молдови відбулося обговорення питання підкупу виборців. Звіт Мустяце розповідає про виявлені порушення та зовнішнє втручання у виборчий процес. За його словами, у Москві був створений оперативний командний центр, який координувала російська влада. Головною метою цього центру було скомпрометувати конституційний референдум щодо євроінтеграції та президентських виборів у Молдові.
За словами Мустяце, Росія призначила колишнього молдовського олігарха Ілана Шора керівником "злочинної групи". Вона також надала Шору всі необхідні ресурси - фінансові, медійні, кадрові та технічні.
«СЛА спільно з владою та закордонними партнерами оперативно та негайно відреагували на зовнішнє втручання та інші серйозні ризики, пов'язані з виборчим процесом, вживши для цього різноманітних заходів у межах своєї компетенції. Ми виявили та припинили діяльність псевдоспостерігачів, які брали участь у моніторингу виборів, запобігли кібератакам на виборчу інфраструктуру, задокументували випадки підкупу виборців тощо», - йдеться у звіті СІБ.
За словами Мустяце, Росія планує застосувати цю ж стратегію на виборах у 2025 році, щоб отримати контроль над парламентом Молдови.
«Їхня стратегія була, є і залишиться тією ж самою: впровадження в політичне середовище осіб та організацій, афілійованих чи контрольованих, у тому числі приховано, Росією з метою отримання контролю над парламентом та, відповідно, іншими державними установами. Ця стратегія ґрунтується на політичній та виборчій корупції, дезінформації, маніпуляціях, а також на вуличних акціях та заворушеннях», - заявив голова СІБ.
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі