Регіони України отримають енергетичні паспорти: що це змінить.


Міністерство розвитку громад та територій затвердило паспорти енергонезалежності для усіх регіонів України
Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики України затвердили паспорти енергонезалежності для кожного регіону України. Цей крок є важливим для ефективної розбудови розподіленої генерації, зокрема газової, що дозволить зміцнити енергетичну стійкість в усіх регіонах, повідомили у міністерстві.
"Енергопаспорт регіону є комплексною оцінкою потенціалу розвитку розподіленої генерації в кожному окремому регіоні. Документ дає змогу обласним адміністраціям розробити детальні плани дій, зокрема щодо розвитку розподіленої генерації з урахуванням особливостей кожної території", - зазначили у відомстві.
Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба зазначив, що енергопаспорти регіонів стали важливим етапом у напрямку ефективної розбудови енергетики, оскільки дозволяють кожному регіону не лише оцінити свої енергетичні можливості, але й розробити плани розвитку з урахуванням місцевих особливостей.
"Це допоможе не тільки підвищити енергетичну безпеку, але й стимулювати економічний розвиток територій через інвестиції у відновлювану енергетику та інфраструктуру", - підкреслив віцепрем'єр-міністр.
Паспорти енергонезалежності допомагають органам місцевого самоврядування детально планувати розвиток енергетичних проєктів, зокрема розподіленої генерації. Це важливо для забезпечення стабільного енергопостачання громад і бізнесу.
З 2025 року очікується подальше зростання будівництва розподіленої генерації, що покриватиме потреби громад.
Читайте також
- Вирвалися вперед — як злетіли ціни на квартири в Ужгороді
- Новий звіт для ФОПів — який документ треба подавати і кому
- Грошове забезпечення поліцейського — з чого складається у 2025
- Продати мідь на OLX — що відбувається з цінами на брухт у липні
- Гаманець не витримує — які продукти найбільше злетіли в ціні
- Виплати працівникам у разі звільнення — які нюанси у 2025 році