Податок на розкіш не для всіх: хто з водіїв зможе заощадити.


Українське законодавство має дивну прогалину, яка дозволяє власникам дорогих автомобілів уникає сплати податку на розкіш.
Експерт Євген Єрмолов розповів про це під час інтерв'ю з Юрієм Романенком.
За Єрмоловим, список автомобілів, які підлягають оподаткуванню, має свою особливість.
"Коли вони складали список автомобілів, вони пропустили, наприклад, Ferrari чи McLaren. Деякі марки просто не включені в список. І якщо вашої марки немає в списку, то, як правило, ви не платите податок на розкіш. Здається, це просто помилка в законі", - зазначив Єрмолов.
Експерт пояснив, що податок на розкіш стягується з автомобілів, ціна яких перевищує 3 мільйони гривень, тоді як мінімальна зарплата становить 8000 гривень. Розмір податку складає 25 000 гривень на рік і сплачується протягом перших п'яти років з моменту виробництва автомобіля.
"Якщо ви купили дворічний автомобіль, то протягом трьох років ви продовжуєте платити цей податок, після чого перестаєте його оплачувати з моменту виробництва", - пояснив експерт.
Єрмолов зауважив, що ця прогалина, можливо, не буде важливою для більшості власників автомобілів: "Нас це, ймовірно, не стосується, ми не купуємо Ferrari. Але ті, хто раптом... Там багато інших марок, майже всі нам знайомі".
Ця проблема існує поряд з жорсткими вимогами до розмитнення звичайних автомобілів. Наприклад, при імпорті авто зі США або Європи, митниця додає до заявленої вартості додаткові витрати, включаючи комісію аукціону та логістичні витрати, що збільшує базу для розрахунку митних платежів.
Експерт наголосив на необхідності перегляду законодавства щодо оподаткування автомобілів. Власники звичайних автомобілів зіткнулися з різними додатковими платежами, тоді як деякі сектори ринку преміальних авто можуть мати непередбачені переваги через технічні недоліки законодавства.
Ця інформація особливо актуальна для тих, хто планує купити преміальний автомобіль віком до п'яти років. Але, за словами експерта, подібні прогалини в законодавстві можуть бути виправлені у майбутньому.
Нагадаємо, які автомобілі підлягають сплаті податку на розкіш.
Читайте також
- Українські вчені визначили ключові чинники ризику розвитку серцево-судинних захворювань
- Суд в США осудил правительство Мексики за незаконное отказывание в доступе к информации о пропавших без вести гражданах
- Україна надіслала заявку на членство в ЄС
- Український уряд запроваджує реформу в освіті, що передбачає зміни в програмах та методиках навчання
- Держава вкотре продовжує боротьбу з епідемією коронавірусу: українців закликають дотримуватись карантинних обмежень та вакцинуватись
- Наявність української мови в школах викликає розгортання протестів