Пенсії третини українців під загрозою: експерт назвав причину.

Пенсії українців під загрозою
Пенсії українців під загрозою

Україна стикається з проблемою у пенсійній системі та економіці загалом: тільки 40% працездатного населення мають офіційну роботу. Президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко вказує, що потрібно привернути щонайменше 3 мільйони офіційних працівників. На тіньовому ринку праці працюють не тільки чоловіки призовного віку, а й жінки, люди з інвалідністю та пенсіонери.

"Ми вивчали досвід Нідерландів, де 82% населення працює і ще 3% шукають роботу, тобто практично 85%. Порівняйте з нашими показниками: менше 40% і 85%. Там працюють всі, а в нас - менше третини", - зазначив Мірошниченко.

Проблема з пенсійним забезпеченням підтверджується тим, що третина всіх пенсій виплачується за рахунок донорських коштів. У таких умовах, з очікуваною споживчою інфляцією понад 12% та мінімальним зростанням економіки, держава змушена буде вживати непопулярні заходи: збільшувати пенсійний вік, збільшувати податки або зменшувати виплати.

Експерт наголошує на необхідності використання прикладу Нідерландів, де людям, які можуть працювати, але не хочуть, не сплачується допомога. Це стосується навіть людей з інвалідністю, для яких створюються спеціальні умови працевлаштування. Україні необхідно займатися пошуком роботи для 2,83 мільйонів потенційних працівників з інвалідністю, із яких працюють лише 14-18%.

Аналіз

Україна зіткнулася з серйозними проблемами у пенсійній системі та зайнятості. Тільки 40% працездатного населення мають офіційну роботу, що має негативний вплив на економіку країни. Для стабілізації пенсійної системи потрібно залучити більше офіційних працівників. Досвід Нідерландів показує, що відмова від допомоги може стимулювати людей до активного пошуку роботи. Україні необхідно розробити та впровадити ефективніші програми працевлаштування для людей з інвалідністю та інших соціальних груп.


Читайте також

Реклама