Паніка у Дубаї: наплив туристів викликав повний хаос.


Дубай стає місцем постійного проживання 'довгострокових' туристів
Дубай все більше стає не просто місцем короткострокового відпочинку, а місцем проживання для багатьох людей. Зростає інтерес до мешкання в Дубаї серед туристів з усього світу, зокрема з Індії, України, Росії та Саудівської Аравії. Про це повідомляє видання Euronews.
Але разом зі зростанням інтересу до мешкання в Дубаї, зростає й незадоволення місцевих мешканців, які скаржаться на високі ціни на житло і переповнені дороги. Значна кількість туристів і експатів ставить під загрозу інфраструктуру міста.
За даними експертів, на сьогоднішній день 88,5% з 3,6-мільйонного населення Дубаю складають іноземці. Податкові пільги для експатів, які проживають в Дубаї, збільшують інтерес до міста як місця проживання і роблять ОАЕ привабливою платформою для майбутніх планів.
За прогнозами видання Euronews, до 2040 року кількість туристів в Дубаї збільшиться більше ніж удвічі, до 5,8 млн. Це ставить додаткове навантаження на інфраструктуру міста і може призвести до перевантаження.
Після фінансової кризи 2008-2009 років і скоротного карантину через коронавірус, ціни на нерухомість в Дубаї різко зросли. За даними Property Monitor, середні ціни за квадратний метр досягли рекордних значень. У минулому році ціни на оренду зросли на 20% в ключових районах і, ймовірно, продовжать зростати цього року.
Хоча найбагатші люди масово переїжджають до Дубаю, ціни на житло все ж зростають. Тому багато жителів виїжджають до міст-еміратів, таких як Шарджа, де житло є дешевше. Це призводить до проблем з дорогами. Наприклад, шосе Шейха Заіда з 12 смугами заповнюється майже мільйоном пасажирів за годину пік.
У світі кількість зареєстрованих транспортних засобів зросла на близько 4% протягом останніх двох років, але в Дубаї цей показник склав близько 10%. Хоча місто продовжує будувати нові дороги, проблема перевантаження ще не розв'язана через зростання числа автомобілів на дорогах.
Наразі невідомо, як вирішити це питання. Розглядаються різні підходи: розширення роботи з віддалених місць, розвиток громадського транспорту і навіть створення першої у світі служби літаючих таксі.
Читайте також
- В Одесі з’явився провулок Толвінського — де саме
- Як застрахувати нерухомість в Україні від "шахедів" та ракет
- Аліменти на двох дітей — якою є сума виплат у 2025 році
- Переоформити квартиру на дружину — що дозволяє закон у 2025
- Пенсіонерам доплатять 1,2 тис. грн у 2025 році — хто має право
- Підтримка українців 60+ — на що розраховувати в серпні