Падіння режиму Асада в Сирії є стратегічною поразкою Росії - ISW.


Поразка Москви: режим Асада рухається до краху
В Інституті вивчення війни повідомили, що впадання диктаторського режиму Башара Асада є стратегічною політичною поразкою для Москви.
Аналітики нагадують, що Росія втрутилася в сирійську ситуацію у 2015 році, щоб захистити Асада після початку протестів в рамках руху "Арабська весна" у 2011 році. Це провокувало громадянську війну в Сирії і загрожувало висадити Асада.
Проте російському диктатору Володимиру Путіну завжди страшні "колорові революції", які призводять до зміни авторитарних урядів у колишніх радянських республіках, так як вони загрожують стабільності його режиму.
Путін також виступає проти демократичних рухів, які мають на меті позбавити влади авторитарних правителів, пов'язаних з Кремлем, по всьому світу. Його поглядауназває, що ці рухи перешкоджають його зусиллям створити "багатополярний світ", в якому Росія та її союзники відіграють ключову роль.
У зв'язку з тим, що Росія не змогла посилити режим Асада в той момент, коли сирійська опозиція швидко наступала по всій країні, експерти вказують на неефективність Москви як надійного партнера з питань безпеки. Це негативно впливає на бажання Путіна отримати підтримку світових лідерів для створення багатополярного світу.
"Швидкий крах режиму Асада в Сирії - режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року, - є стратегічною політичною поразкою Москви і кинув Кремль у кризу, оскільки він прагне зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії", - йдеться у звіті.
Читайте також
- "Ми втомилися": у Трампа зробили різку заяву про війну в Україні
- США передали Україні план Трампа щодо закінчення війни: WSJ розкрив подробиці
- Від постачання зброї до інвестицій у виробництво: ЄС змінює стратегію підтримки України
- Винищувачі Британії двічі за тиждень перехоплювали літаки РФ біля кордонів НАТО
- Кремль готує російське суспільство до можливого тривалого конфлікту з НАТО - ISW
- Закон про землю: хто тепер захищений від повернення майна державі