Нові правила для пенсіонерів: як тепер рахуватимуть закордонний стаж.


Нове правило зарахування закордонного стажу
Українці, які працювали за кордоном або в колишніх республіках СРСР, отримали нові правила зарахування стажу для пенсійного призначення. Кабінет Міністрів України після річної затримки затвердив порядок, який дозволяє застосовувати норми Закону №3674, прийнятого Верховною Радою в квітні 2024 року. Про це повідомив журналіст Сергій Коробкін.
"Нарешті уряд прийняв важливе рішення стосовно пенсій, але з порушенням термінів, встановлених законом," - зазначив Коробкін.
Новий Порядок, затверджений Постановою Кабміну №562 від 16 травня 2025 року, визначає правила підтвердження закордонного стажу. Зарахування такого стажу буде умовним і застосовуватиметься лише у випадку, якщо українського стажу не вистачить для пенсійного призначення. Цей стаж не впливатиме на розмір пенсії.
"При розрахунку пенсії закордонний стаж не враховуватиметься," - пояснив експерт.
Стаж в колишніх республіках СРСР до 1992 року
Окрім цього, нові правила також стосуються стажу, набутого в колишніх республіках СРСР до 1992 року. Цей стаж буде повноцінним і впливатиме на розмір пенсії, якщо особа протягом цього періоду не отримувала пенсійні виплати від інших країн. Для підтвердження цього стажу необхідно надати відповідні документи Пенсійному фонду України.
Нові правила не поширюються на країни, з якими є пенсійні угоди. Крім того, працівники, які працювали за кордоном в рамках України СРСР, такий стаж без проблем можуть зарахувати. Пенсії, призначені до введення нового закону, не підлягають перегляду.
Читайте також
- Земельний бум в Україні: ціни за гектар різко зросли
- В Україні впали ціни на "борщовий набір": що вже стало доступніше
- Зеленський пообіцяв Трампу замінити посла України в США: у FT назвали кандидатів
- Де і як можуть вручити повістку про мобілізацію: роз'яснення від ТЦК
- Зеленський оголосив ППО головним пріоритетом та повідомив про нові домовленості з партнерами
- 5000 гривень на школяра: українцям розповіли правила отримання виплати