НАТО зобов'язалося витрачати 5% ВВП на оборону та визнало РФ довгостроковою загрозою: що йдеться про Україну.
25.06.2025
2067

Журналіст
Шосталь Олександр
25.06.2025
2067

На саміті НАТО, що завершився 25 червня 2025 року в Гаазі, союзники прийняли важливе рішення про збільшення оборонних витрат до 5% від внутрішнього валового продукту до 2035 року. Це сталося після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року.
У підсумковій декларації Гаазького саміту зазначені зобов'язання щодо фінансування безпеки та реагування на "довгострокові загрози" з боку Росії, і хоча Китай не був увічнений, нові витрати будуть направлені на підтримку збройних сил, критичної інфраструктури та допомогу Україні.
Підтримка України у центрі уваги
Документ підкреслює постійність зобов'язань у наданні підтримки Україні, яка є ключовим фактором для безпеки Альянсу. Розходи на підтримку українських збройних сил та оборонної промисловості будуть враховуватися як національні витрати країн-членів.
Загалом, на саміті НАТО було ухвалено рішення про збільшення оборонних витрат, з особливим акцентом на забезпечення безпеки, протидію загрозам від Росії та підтримку України.
Країни-члени НАТО прийняли історичне рішення про збільшення оборонних витрат до 5% від ВВП до 2035 року на саміті у Гаазі. Рішення було ухвалено після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах 2024 року. У документі підкреслено, що підтримка України залишається пріоритетом для альянсу, а видатки на цю підтримку будуть враховуватися як національні витрати.Нові витрати будуть спрямовані на фінансування збройних сил, критичної інфраструктури та підтримку України.Читайте також
- У США саботують мирний план Трампа: експерт назвав винного у Пентагоні
- Україну чекає літо безжальних атак: WSJ розкрив новий план Путіна
- Відповідь за "Шахеди": ЗСУ вразили ключовий об'єкт ВПК у Підмосков'ї
- Держоператор тилу розповів про санкції проти недобросовісних постачальників
- Росія випустила 550 цілей: Зеленський розкрив деталі наймасштабнішого комбінованого удару по Україні
- Навчання "Сі Бриз 2025": які завдання для українських кораблів