МЗС пояснило, чому Україна вийшла з конвенції про заборону протипіхотних мін.


Україна вирішила вийти з Оттавської конвенції через агресію Росії. Міністерство закордонних справ України вважає, що конвенція ускладнює можливість захисту країни у зв'язку з використанням Росією протипіхотних мін у війні.
Із 2022 року, коли Росія розпочала повномасштабне вторгнення на територію нашої держави, масове використання нею таких засобів створило асиметричну перевагу для агресора
У підписання та ратифікацію конвенції ситуація з агресією Росії не була врахована, що зробило захист країни більш складним. Тому Україна, а також інші країни Європейського Союзу, прийняли рішення вийти з цієї конвенції для забезпечення своєї обороноздатності.
Історія Оттавської конвенції почалася у 1999 році, коли Україна підписала цей документ для припинення використання протипіхотних мін. Проте ситуація з агресією Росії змусила нашу країну та Польщу вийти з цієї конвенції для забезпечення національної безпеки та суверенітету.
Вихід України з Оттавської конвенції є важливим кроком для забезпечення обороноздатності країни в умовах російської агресії. Ситуація на сході України вимагає нових підходів до захисту національної безпеки.
Читайте також
- Росія знову вдарила по Кривому Рогу: є поранені, виникла пожежа
- Бійці ГУР ліквідували окупантів із так званого центру БпЛА «Барс-Сармат»
- Восьмий раз. Атака РФ спричинила блекаут на Запорізькій АЕС
- Колишнього топпосадовця «Ліси України» затримано за недекларування елітних авто та мільйонів готівки
- ДПСУ показала зворушливу розмову звільненого з полону захисника із рідними
- Кривий Ріг: РФ вдарила повторно, коли на місце атаки приїхали рятувальники