Майже 80% американців очікують зростання цін через тарифи Трампа.

Американці очікують підвищення цін
Американці очікують підвищення цін
За результатами опитування Economist/YouGov виявлено, що 76% американців вважають, що нові тарифи, запроваджені президентом Трампом, призведуть до підвищення цін на товари, які вони купують. Зокрема, 44% очікують сильне зростання цін, 31% чекають незначного підвищення, тоді як лише 7% вважають, що тарифи призведуть до зниження цін.

Більшість американців (54%) не підтримують дії Трампа у сфері зовнішньої торгівлі, а лише 38% згодні з його політикою. Більшість (48%) вважають, що тарифи шкодять економіці та споживачам і не приносять реальних довгострокових переваг, водночас 38% вважають, що тарифи можуть спричинити короткострокові труднощі, але призведуть до довгострокового економічного зростання.

Очікуване підвищення цін впливає на купівельну поведінку американців, 22% заявили про намір придбати товар зараз, але 28% відкладуть своє рішення про покупку.

Також зазначається, що більшість американців (65%) хвилюються про стан фондового ринку, при цьому 42% мають гроші, вкладені в цей ринок. Більшість (34%) оцінюють поточний стан ринку як поганий, водночас 21% вважають його добрим або відмінним, а 28% вважають, що він справедливий. Дві третини американців (67%) вважають, що Трамп несе відповідальність за стан фондового ринку.

Нагадаємо, що 2 квітня Трамп оголосив про впровадження мит на більшість імпортованих товарів у США. Проте, вже 9 квітня президент оголосив паузу в нових митах. Тим не менш, обмеження щодо Китаю збільшилися.

Трамп також заявив, що його рішення змінити тарифну політику було ухвалене без консультацій з юристами та зроблене від серця.

В той же час, Китай висловив готовність до переговорів зі США, проте поставив ряд вимог адміністрації Трампа.

Раніше Китай вирішив призупинити експорт деяких рідкісноземельних металів та магнітів, що може негативно вплинути на світову автомобільну, напівпровідникову та аерокосмічну промисловість.

Крім того, дипломатам Китаю доручено провести кампанію проти торговельної політики США.


Читайте також

Реклама