Кого замінять роботи: список професій.


На виробництвах, де впроваджують автоматизацію, постає питання про те, які функції першими зміняться та що це значить для людини. Весь процес автоматизації не просто забирає роботу, а змінює характер, ритм і зміст роботи.
Промислова автоматизація має декілька позицій, які можуть бути замінені роботами. Серед них є оператори пакування й фасування, сортувальники на конвеєрах, складські комплектувальники та вантажники, оператори палетайзерів, контролери візуальної якості, оператори на лініях розливу, фасування, укладки, промислові зварювальники, маляри, лакувальники, швачки на стандартних виробах, оператори даних, касири, диспетчери, оператори "гарячих ліній" першого рівня і оператори друкарських машин. Однак автоматизація також відкриває нові можливості, спочатку виникають нові професії: інженер з автоматизації, інтегратор систем, фахівець з машинного зору, технік з обслуговування програмованих логічних контролерів (ПЛК), оператор роботизованого комплексу, аналітик виробничих даних, спеціаліст з віддаленої діагностики, інженер з навчання ШІ-моделей і технолог адаптивних ліній.
Щоб здобути вигоду від автоматизації, потрібно переосмислити ролі у виробництві, навчати персонал заздалегідь, залучати працівників до розробки рішень і інвестувати у логіку автоматизації. Тоді автоматизація допоможе посилити людську робочу силу, а не замінити її. Ті, хто розуміють це, отримають перевагу в майбутньому виробництві.
У даному матеріалі приведено приклади професій, які можуть бути замінені автоматизацією, а також наведено позитивні сторони автоматизації і рекомендації, як уникнути втрат, зумовлених автоматизацією.
Читайте також
- Модель для генерації відео Veo 3 запрацювала в Україні
- Марк Цукерберг зібрав зіркову команду для розробки суперінтелекту
- YouTube заблокував в Україні канал нардепа-втікача Дмитрука
- Північнокорейські ІТ-працівники вигадали схему, як викрасти військові таємниці зі США
- На складах Amazon працюватиме більше роботів, аніж людей
- Стів Джобс передбачив появу ChatGPT ще 40 років тому (відео)