ЄС інвестує у залізничне сполучення Львів–Польща.


Європейський Союз виділив Україні €76 млн грантової допомоги на будівництво євроколії між Львовом та кордоном з Польщею. Рішення про це було прийнято Координаційним комітетом програми Connecting Europe Facility (CEF). Про це повідомив віцепрем'єр-міністр Олексій Кулеба.
Цей проєкт є початковим етапом для майбутнього залізничного сполучення з Європою: Скнилів - Мостиська ІІ.
«Євроколія - це коротший час подорожі, нові можливості для транзиту та розвантаження пунктів пропуску. Це інвестиція в економічну стійкість країни, розвиток торгівлі, підвищення експорту, нові можливості для бізнесу та логістики. Це чіткий сигнал, що Україна уже частина європейської транспортної мережі, і наша інтеграція відбувається зараз», - підкреслив Олексій Кулеба.
Наслідки підвищення тарифів від Укрзалізниці
Міністр назвав проєкт «надзвичайно важливим», особливо в умовах війни, коли йдеться про здатність країни забезпечувати стабільність та рух. Це стається навіть у зоні конфлікту, коли є закриті аеропорти, порти та пошкоджена інфраструктура.
«Залізнична інфраструктура залишається основою для критичних вантажопотоків та є фундаментом логістики та економічної стійкості держави. Тому будь-які зміни у тарифах мають бути оцінені не лише короткостроковим впливом на підприємства, а й на довгострокову макроекономічну стійкість, збереження експортного потенціалу та розвиток транзитного значення України», - зазначили в ICC Ukraine.
Прийняття рішення Євросоюзом про виділення грантової допомоги для будівництва євроколії є важливим кроком в інтеграції України в європейську транспортну систему. Такі ініціативи сприяють розвитку економічної стійкості країни та підвищенню її інвестиційної привабливості.
Відкриття євроколії на кордоні з Польщею є важливим кроком для України у зміцненні транспортних зв'язків з ЄС. Це також сприятиме покращенню торгівлі, експорту та загальному економічному розвитку країни. Інфраструктурні проекти цього роду допомагають Україні посилити своє співробітництво з європейськими партнерами та збільшити свій вплив в регіоні.
Читайте також
- Дрони-перехоплювачі працюють в Україні: яка їхня ефективність та як можуть змінити війну
- Поліг в бою за Україну на Запорізькому напрямку. Згадаймо Максима Борщука
- Самотність визнана серйозною загрозою здоров'ю. ВООЗ назвала промовисті дані
- Європа встановила собі нову кліматичну ціль на 2040 рік
- Під атакою дронів опинилась Москва та Підмосков’я (відео)
- Дрони атакували важливий для окупантів завод у Ростовській області (відео)