7 речей, про які ніколи не можна писати в ChatGPT.

7 речей, про які ніколи не можна писати в ChatGPT
7 речей, про які ніколи не можна писати в ChatGPT
Асистенти з штучним інтелектом можуть швидко знаходити інформацію, але при цьому створюють загрози для конфіденційності. Експерти підкреслюють, що існують сім категорій даних, які необхідно утримувати від ChatGPT та інших чатботів, щоб уникнути витоків або шахрайства.

Про це повідомляє ТСН.

Персональні дані

Не розголошуйте паспортні та ідентифікаційні номери, адресу, інформацію про родину або місце роботи. Ці дані можуть бути використані зловмисниками для відстеження вашої діяльності.

Паролі

Поділ паролів до електронної пошти, соціальних мереж або інших облікових записів - це цінний трофей для кіберзлочинців. Один витік може призвести до доступу до всіх ваших сервісів.

Фінансова інформація

Дані про банківські картки та рахунки є дуже небезпечними, оскільки їх можуть перехопити або використовувати без вашого дозволу під час спілкування з іншим користувачем.

Робочі матеріали

Корпоративна документація має залишатися в межах корпоративної мережі. Випадкове розкриття вихідного коду компанії через ChatGPT може мати серйозні наслідки.

Медичні дані

ChatGPT не заміняє лікаря, і його ради не є медичними висновками. Неправильні рекомендації можуть нашкодити вашому здоров'ю без відповідальності.

Відвертий контент

Більшість чатботів автоматично фільтрують некоректний контент, тому небезпечно спілкуватися про нього і ризикувате блокуванням чату.

Особисті переживання

ШІ не є психологом і не слід використовувати його для ведення особистого щоденника, оскільки ваші дані можуть стати доступними іншим. Рекомендується використовувати тимчасові чати та видаляти історію.

Попит на штучний інтелект серед українців швидко зростає як джерело інформації та порад, замінюючи традиційні пошукові системи. Втім, запити, які користувачі ставлять ChatGPT, можуть бути настільки несподіваними, що вразять його розробників.

Дослідження MIT Media Lab показало, що використання ChatGPT може спричинити зниження активності мозку. У порівнянні з людьми, які шукали інформацію самостійно, учасники експерименту з чатботом проявляли меншу когнітивну напругу під час виконання завдань.

Зростаючий попит на штучний інтелект серед українців ставкає під загрозу конфіденційність даних. Експерти радять утримувати від асистентів штучного інтелекту особисті та фінансові дані, а також іншу конфіденційну інформацію, щоб уникнути можливих витоків або зловживань.


Читайте також

Реклама