20 платіжок на місяць та 30% комісії: Попенко розповів, як українців змушують переплачувати за комуналку.


Українці переплачують за комунальні послуги через окремі платіжки
Голова Союзу споживачів комунальних послуг України Олег Попенко розповів, що українці переплачують за комунальні послуги через окремі платіжки. Він пояснив, що громадяни отримують в Україні численні окремі рахунки за кожну послугу, тоді як в Європі існує єдиний рахунок і оплата раз на два місяці, що дозволяє заощадити на банківських комісіях.
Попенко зауважив, що система окремих платіжок веде до зайвих витрат населення через банківські комісії за кожну операцію. Він також підкреслив, що реформування газового ринку в Україні не врахувало інтереси споживачів, що призвело до зростання вартості комунальних послуг.
"У нас таких платіжок вже штук 20 щомісяця надходить. Ми платимо за постачання газу, за розподіл або транспортування газу, і тепер з’явилася третя платіжка за обслуговування газових мереж. У результаті цього наші комунальні витрати зросли щонайменше вдвічі за останні кілька років",- зазначив Попенко.
Європейський досвід оплати комунальних послуг
Попенко порівняв способи оплати комунальних послуг в Україні та в Європі. Він відзначив, що в країнах Європейського Союзу громадяни отримують єдиний рахунок, що спрощує оплату та допомагає зменшити банківські комісії.
"У Європейському Союзі за комунальні послуги платять раз на два місяці, щоб полегшити фінансове навантаження на звичайного європейця через зменшення кількості банківських операцій. Тоді як в нас із 20 рахунків ми маємо оплатити банківську комісію", - пояснив експерт.
Ці факти підтверджують необхідність реформування системи отримання та оплати комунальних послуг в Україні для спрощення оплати та зменшення фінансового навантаження на населення.
Читайте також
- Мін'юст пояснив, як правильно укласти шлюбний договір в Україні
- Аномальна спека зміниться грозами та градом: синоптик назвав найнебезпечніші дні
- П'ять помилок, які вбивають батарею ноутбука: припиніть це робити
- Результати НМТ-2025: який предмет виявився найскладнішим
- Пільговий проїзд у громадському транспорті: що робити при відмові водія
- Гривня зміцнилася до євро та злотого: Нацбанк встановив курси на вівторок